Aktualności

7 cech idealnie zaplanowanych biur

Quadro Office

Idealnie zaplanowana przestrzeń biurowa

Kupując lokal biurowy warto pamiętać, że ważna jest nie tylko sama aranżacja biura, ale także projekt i wykonanie całego biurowca. Warto zwrócić uwagę na to, czy obiekt posiada wszelkie niezbędne udogodnienia. Chodzi o takie rzeczy, jak miejsca parkingowe, windy, nowoczesna sieć telekomunikacyjna i wiele innych. Wszystko to wpływa na komfort oraz ergonomię pracy. Jak wybrać najlepsze biuro dla swojej firmy? Na co zwrócić uwagę? Jak urządzić biuro?

Idealne biuro, czyli jakie?

Wybór odpowiedniej przestrzeni biurowej oraz prawidłowa aranżacja biura mają ogromny wpływ na funkcjonowanie firmy. Aby o biurowcu można było powiedzieć, że jest nowoczesny, dobrze zaprojektowany, a nawet idealny, powinien posiadać pewne cechy. Jakie? Spróbujemy na to pytanie odpowiedzieć.

Oczywiście nie ma jednej odgórnej listy, która określałaby jak urządzić biuro, żeby było idealne. Nie dla każdego bowiem idealnie zaplanowana przestrzeń biurowa będzie oznaczała to samo. Są jednak udogodnienia, które nowoczesny biurowiec powinien posiadać.

1. Klimatyzacja i wentylacja

Nowoczesna przestrzeń biurowa powinna być klimatyzowana i dobrze wentylowana. Jest to ważne ze względu na komfort i ergonomię pracy. Zachowanie odpowiedniej temperatury i przepływu powietrza w biurze wpływa na efektywność pracowników. Należy tutaj wspomnieć także o otwieranych oknach – to podstawowe źródło świeżego powietrza w pomieszczeniu. Stosowanie okien, których nie da się otworzyć, nie jest zbyt rozsądnym rozwiązaniem. Pracownik powinien mieć możliwość regulowania temperatury oraz dopływu świeżego powietrza.

2. Sieć telekomunikacyjna

Nowoczesna sieć telekomunikacyjna jest dzisiaj niezbędnym elementem każdego biurowca. Bez dostępu do niej wiele firm nie mogłoby prawidłowo funkcjonować. Niektóre biurowce, na przykład Quadro Office w Poznaniu, oferują swoim klientom pełną infrastrukturę telekomunikacyjną, opartą na światłowodach.

3. Pomieszczenie socjalne

Przyjazne biuro to takie, które posiada wydzielone miejsce do spożywania posiłków czy też parzenia porannej kawy. Jak urządzić biurową kuchnię? To oczywiście kwestia gustu. Dobrym pomysłem jest jednak postawienie w niej stołu i kilku krzeseł tak, żeby pracownicy mogli wspólnie spożywać posiłki. Odpowiednio zaaranżowana biurowa kuchnia sprzyja integracji zespołu firmy.

4. Sala konferencyjna

Sala konferencyjna to podstawa każdego projektu wnętrza biura. To w niej odbywają się wszelkie:

 • spotkania firmowe,
 • narady,
 • szkolenia,
 • poranne odprawy.

Sala konferencyjna to także miejsce spotkań z klientami czy gośćmi firmy.

Komfortowe miejsce do przyjęcia kontrahentów pozytywnie wpływa na wizerunek firmy. Poważne rozmowy biznesowe wymagają, stworzonego do tego celu, odpowiedniego pomieszczenia.

5. Biurowiec z windą

Wszystkie nowoczesne centra biurowe wyposażone są w windy. To rozwiązanie wpływa pozytywnie zarówno na komfort gości, jak i pracowników. Winda jest nieocenionym elementem zwłaszcza dużych biurowców oraz wygodnym wyposażeniem kameralnych inwestycji.

6. Firmowy parking

Idealny biurowiec to taki, który posiada własny parking. Brak miejsc parkingowych może stanowić duży problem w dotarciu do firmy zarówno dla pracowników biura, jak i gości. W obliczu rosnącej liczby samochodów na polskich drogach i powszechnego problemu z miejscami do zaparkowania, brak własnego parkingu przed biurowcem może być poważną przeszkodą dla poszukujących powierzchni biurowych firm.

7. Kontrola dostępu do budynku

Poczucie bezpieczeństwa to niezwykle istotna cecha idealnego biura. Ważne jest, żeby na teren obiektu nie wchodziły niepowołane do tego osoby. Rozwiązaniem tego problemu jest wyposażenie biurowca w system kontroli dostępu. Na rynku istnieje wiele form ograniczenia wejścia do nieruchomości. Najprostszym jest zatrudnienie ochrony w recepcji biurowca, która bacznie przygląda się odwiedzającym budynek i anonsuje gości. Poszczególne lokale biurowe wyposażyć można także w wideodomofony, dzięki którym zawsze wiemy, kto zamierza odwiedzić nasze biuro. Tego typu rozwiązania zastosowano na przykład w biurowcu Quadro Office w centrum Poznania.

Idealna przestrzeń biurowa w Poznaniu

Jak urządzić biuro, żeby było komfortowe? Wyposażenie wnętrz biurowych powinno dawać poczucie bezpieczeństwa, wygody oraz stwarzać warunki umożliwiające zastosowanie ergonomii w miejscu pracy. Oprócz cech samego biurowca, wpływ na to ma także prawidłowa aranżacja biura oraz wybór odpowiednich mebli biurowych czy oświetlenia biura.

Wszystkie niezbędne udogodnienia posiada biurowiec Quadro Office w Poznaniu. Inwestycja, zlokalizowana w samym centrum miasta, posiada:

 • klimatyzację i wentylację,
 • otwierane okna,
 • nowoczesną sieć telekomunikacyjną (światłowody),
 • windę,
 • recepcję,
 • parking,
 • kontrolę dostępu do budynku.

Quadro Office to nowoczesny biurowiec składający się z 18 lokali dla firm na sprzedaż o powierzchni od 44 do 190 m2.