Aktualności

Co sprawdzić zanim kupisz biuro?

Lokal biurowy - co sprawdzić przed jego kupnem?

4 porady przed zakupem biura

Jeżeli prowadzisz własną firmę, której specyfika nie wymaga znaczących zmian w wyposażeniu biura, a zdolność kredytowa pozwala Ci na zakup lokalu biurowego, to najlepszy czas, aby zdecydować się na zakup własnej powierzchni biurowej.

Bardzo często rata kredytu hipotecznego, łącznie z odsetkami okazuje się być niższa od czynszu za wynajem lokalu biurowego. Jest to zdecydowanie argument przemawiający za kupnem lokalu. Środki, którymi opłacałbyś czynsz przeznaczysz na spłatę kredytu, i co najważniejsze – stajesz się właścicielem, a więc nie będą Ci straszne kaprysy dotychczasowego posiadacza lokalu, czy też podwyżki czynszu.

 

Lokal biurowy – na co zwrócić uwagę?

  • lokalizacja – według wielu znanych analityków, w inwestowaniu w nieruchomości komercyjne liczy się przede wszystkim lokalizacja. Oczywiście, nie jest to w 100% prawda, ale pokazuje to jak ważny jest to czynnik. Znaczenie mają tutaj przede wszystkim: dobry dojazd, parking czy bliskość restauracji. Nasze biurowce mieszczą się w samym centrum Poznania, co oczywiście ułatwia w znaczący sposób komunikację, a także spotkania biznesowe.

 

  • stan techniczny nieruchomości - należy pamiętać, że remonty obciążają najczęściej właściciela nieruchomości. Dobrą praktyką jest sprawdzenie, czy w lokalu nie ma żadnych przecieków, wykwitów na ścianach czy podłodze, a także czy instalacje działają prawidłowo - takich problemów w lokalu biurowym od dewelopera raczej spodziewać się nie musimy. Jeśli w budynku występuje wspólnota mieszkaniowa, można zorientować się czy w najbliższym czasie planuje remont.

 

  • zaufany deweloper – nic tak nie ułatwi podjęcia decyzji o zakupie biura, jak zaufany deweloper, który zaproponuje odpowiednią nieruchomość w postaci lokalu biurowego z rynku pierwotnego. Oczywiście, w takim wypadku należy liczyć się z większymi kosztami związanymi z podjęciem kredytu na zakup lokalu czy jego wykończeniem, z drugiej strony jednak przestrzenne i nowoczesne biuro z pewnością łatwiej otrzymać na rynku pierwotnym niż wtórnym.

 

  • otoczenie biznesowe – omawialiśmy już lokalizację, znaczenie stanu technicznego, oraz samego dewelopera. Warto jednak zwrócić uwagę na otoczenie biznesowe biurowca, w jakim przyjdzie funkcjonować naszej firmie. Znane marki, duże korporacje oraz znikoma konkurencja pozwolą nam na osiągnięcie szybkiego sukcesu. Dobre otoczenie to nowe kontakty i możliwości. Dlatego też nasze biurowce znajdują się w samym sercu Poznania zapewniając firmom najlepsze możliwe warunki do rozwoju.

zakup lokalu biurowego Poznań

Skorzystaj z porad specjalistów!

Oczywiście, decyzja o kupnie biura powinna wiązać się z dokładnym przeanalizowaniem państwa sytuacji. Jako firma z wieloletnim doświadczeniem możemy jedynie podpowiedzieć, na co powinno się zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego biura.

Działamy od lat na rynku nieruchomości komercyjnych i mieszkań w Poznaniu, dlatego też dzielimy się wiedzą z naszymi klientami, a także z chęcią odpowiadamy na pytania tych, którzy dopiero zechcą z nami współpracować.