Aktualności

Lokal na biuro dla małej firmy

boznicza w03 zmiana elewacji 2

Na co zwrócić uwagę przy wyborze lokalu dla małej firmy?

Na co powinno zwrócić uwagę małe przedsiębiorstwo, szukając lokalu dla swojej działalności? Monday Development, właściciel biurowca Quadro Office w centrum Poznania, postara się przedstawić najważniejsze kwestie dotyczące wynajmu i zakupu lokali biurowych w Poznaniu dla mikroprzedsiębiorstw.

Powierzchnia biura

Pierwszym, a zarazem najważniejszym pytaniem jest to, ile powierzchni potrzebuje nasza firma? Specjaliści od wynajmu powierzchni komercyjnych przyjmują, że optymalny współczynnik powierzchni biura na osobę to od 6 do 12m kw. Należy pamiętać, że w tej wielkości zawiera się całe stanowisko pracy, w tym umeblowanie oraz sprzęt elektroniczny. Tak więc dla firmy zatrudniającej około 5-6 pracowników, zalecana powierzchnia powinna wynosić średnio między 45 a 55 m kw.

Lokalizacja siedziby

Najważniejszą kwestią w przypadku lokalizacji jest przede wszystkim dobra komunikacja. Należy wziąć pod uwagę, że ścisłe centrum zazwyczaj jest bardzo dobrze skomunikowane z pozostałą częścią miasta. Dojazd do biura firmy zarówno jej pracowników jak i kontrahentów jest znacznie ułatwiony. Dodatkowym atutem jest bliskość

  • urzędów,
  • poczty,
  • placówek bankowych,
  • węzłów komunikacyjnych,
  • miejsc odpowiednich na mniej formalne spotkania jak kawiarnie czy restauracje.

lokal biurowy dla małej firmy Poznań

Rodzaj budynku

Nowe budynki biurowe są dobrym rozwiązaniem dla początkującej firmy. W ofertach wielu deweloperów pojawiają się specjalne moduły stworzone z myślą o lokalach dla małej firmy. Dodatkowo wielu deweloperów proponuje kontrakty na wynajem, co pozwala na spokojne rozwijanie działalności małego przedsiębiorstwa w okresie pierwszych kilku lub kilkunastu lat. W Poznaniu, ze względu na szybko rosnącą liczbę nowych budynków komercyjnych, właściciele są coraz bardziej elastyczni i chętni do negocjacji z firmami o mniejszym potencjale pracowników.

Wybierając lokal dla naszej firmy, należy pamiętać także o kosztach eksploatacji. Doliczyć należy koszt energii, internetu, wody oraz telefonu. Przed zakupem lokalu biurowego warto zorientować się także w kwestii kosztów pokrywanych wspólnie przez wszystkich właścicieli lokali jak koszt ochrony czy funkcjonującej w ramach całego budynku recepcji.

Parking dla pracowników i klientów

Bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na wybór biura dla małej firmy jest parking. Opłata parkingowa jest niezależna od kosztów obsługi lokalu i w zależności od lokalizacji w Poznaniu może wynosić nawet kilkaset złotych. Warto więc zorientować się jak wygląda kwestia miejsc postojowych ogólnodostępnych w okolicy biurowca oraz jakie rozwiązanie proponuje nam właściciel budynku – czy na terenie biurowca znajduje się parking, czy dostępne są miejsca postojowe w sprzedaży.

Quadro Office, przygotowując ofertę dla małych przedsiębiorstw, dokłada wszelkich starań aby klient postrzegał nas nie tylko jako partnera biznesowego, ale również jako doradcę i źródło sukcesów. Dlatego też, jeżeli mają Państwo pytania, zapraszamy do kontaktu z nami, nasi specjaliści postarają się przedstawić ofertę, która spełnia Państwa wymagania.