Aktualności

Piszą o nas - Quadro Office w Gazecie Wyborczej

boznicza w01 zmiana elewacji

Biurowiec "jak garnitur" przy Małych Garbarach w Poznaniu

JAKUB ŁUKASZEWSKI
14.04.2015 08:00
Quadro Office - wizualizacja nowego biurowca
 
Ruszyła budowa nowego biurowca u zbiegu ulic Małe Garbary i Bóżniczej. Ma być dużo szkła i ciemnych elementów. - Czarne budynki są bardziej dostojne i eleganckie, trochę jak garnitur - tłumaczą architekci z pracowni Insomia, którzy zaprojektowali budynek.
Biurowiec zajmie jedną z pustych działek obok budynku Nowe Garbary, którego głównym najemcą jest firma Carlsberg. Teren, na którym stanie obiekt realizowany przez Monday Development, nie jest duży. Dlatego w 6-piętrowym biurowcu Quadro Office będzie można wynająć tylko nieco ponad 1 tys. m kw. powierzchni użytkowej (dla porównania w biurowcu Bałtyk do dyspozycji będzie 15 tys. m kw.).


Biura do kupienia

Na parterze budynku zaplanowano lokal handlowy z ekspozycją od strony ul. Małe Garbary. Biura znajdą się na wyższych kondygnacjach. Każde pomieszczenie liczyć będzie od 75 do 120 m kw. W budynku znajdą się również recepcja oraz miejsca postojowe w hali garażowej. Ale co najciekawsze - biura przy Małych Garbarach będzie można kupić, a nie tak jak w przypadku większości podobnych inwestycji wynająć. - Monday słynie z ofert biur na sprzedaż. Pierwszą tego typu inwestycję z powodzeniem zrealizował przy ul. Piątkowskiej 116. W Poznaniu jest sporo małych i średnich firm, które decydują się na zakup lokali biurowychz dostępem do innych wspólnych pomieszczeń i recepcji. Większe firmy wolą wynajmować, bo w momencie rozwoju łatwiej jest im się przenieść w inne miejsce - tłumaczy dr Krzysztof Celka, specjalista od nieruchomości z Uniwersytetu Ekonomicznego.

Gotowy pod koniec roku

Biurowiec na rogu Małych Garbar i Bóżniczej zaprojektowali architekci z pracowni Insomia. Wcześniej projektanci zasłynęli m.in. z biurowca Jet Office, który z wyglądu przypomina okręt i jest jedną z ciekawszych realizacji ubiegłego roku. Oba budynki, choć różnią się kształtem, mają wspólne cechy. Charakteryzuje je ciemna elewacja i spora ilość przeszkleń, które nadają gmachom lekkości. I właśnie to zdaniem inwestora wyróżniać ma Quadro Office.

- Nowoczesna bryła biurowca, której istotę stanowią stal i szkło, pomimo swej prostoty i niewielkich gabarytów, w dobrym tego słowa znaczeniu, wyróżniać się będzie na tle sąsiedniej zabudowy. Dodatkowo kształt obiektu podkreśla niejako podwójna i powycinana elewacja, której istotę stanowią stalowe ramy okalające obiekt. Wszystko to sprawia, że dość prosty budynek nabiera lekkiego i zarazem dynamicznego kształtu - mówi Iwona Chmielewska z firmy Monday Development. Generalny wykonawca zakończył już prace fundamentowe, a obecnie wznoszona jest konstrukcja budynku. Ukończenie budowy zaplanowane jest na IV kwartał tego roku.

Cały tekst: http://poznan.wyborcza.pl/poznan/1,36001,17748642,Biurowiec__jak_garnitur__przy_Malych_Garbarach.html#ixzz3mYAoM57T